تبلیغات
.::: بـــابـــلـــشـــهـــر B A B O L S H A H R :::. - 13 ویژگی عالی اینستاگرام كه احتمالا چیزی درباره آن‌ها نمی‌دانستید

.::: بـــابـــلـــشـــهـــر B A B O L S H A H R :::.

منوی اصلی

جستجو

آخرین عناوین

.::: بـــابـــلـــشـــهـــر B A B O L S H A H R :::.


13 ویژگی عالی اینستاگرام كه احتمالا چیزی درباره آن‌ها نمی‌دانستید

خیلی‌ها از اینستاگرام برای اشتراك‌گذاری عكس غذاهایی كه در رستوران‌ها سفارش داده‌اند و انتظار برای تعداد لایك‌هایی كه می‌توانند جذب نمایند، استفاده می‌كنند. با توجه به تعداد و حجم عكس‌های كم ارزش و بی استفاده‌ای كه هر روز دریافت می‌كنیم، می‌توانیم بگوییم كه تجربه كار با اینستاگرام تا حدود زیادی همینطور است.

اما قابلیت‌های اینستاگرام بسیار فراتر از چیزی است كه در نگاه اول به‌نظر می‌رسد، خصوصا اگر آخرین به‌روزرسانی آن را در اختیار داشته باشید. اجازه بدهید به این ابزار اشتراك‌گذاری عكس نگاهی بیندازیم و ببینیم چطور می‌توانید به بهترین شكل ممكن از آن استفاده كنید.

مدیریت فیلترها

پنج فیلتر جدید به آخرین به‌روزرسانی اینستاگرام اضافه شده‌اند تا جلوه‌های تازه‌ای به عكس‌های شما ببخشند. اما تعداد زیاد فیلترها می‌تواند ردگیری و استفاده بهینه از آن‌ها را برای شما دشوار نماید. بنابراین حالا نه تنها فیلترها با یك پیش‌نمایش محو از تغییراتی كه عكس شما خواهد داشت همراه هستند، بلكه مدیریت فیلترها برای انتشار عكس‌ها روی اینستاگرام نیز آسانتر شده است.

به‌عبارت دقیق‌تر حالا شما می‌توانید فیلترهای خود را مستقیما در فهرست مربوطه بازچینی كنید. كافی است روی فیلتر مورد نظر خود ضربه زده و آن را به محل مورد نظرتان بكشید. شما همچنین می‌توانید فیلترهایی كه اصلا از آن‌ها استفاده نمی‌كنید را مخفی نمایید تا مجبور نباشید یك فهرست طولانی را برای یافتن فیلترهای مورد علاقه‌تان جست‌وجو كنید. برای فعال شدن مجدد فیلترهایی كه مخفی كرده‌اید، روی گزینه نمایش فهرست كامل ضربه بزنید.

 

استفاده از اینستاگرام دایركت

آیكن Inbox كوچك در گوشه بالا و سمت راست صفحه كه احتمالا هرگز از آن استفاده نكرده‌اید، كلید یك سرویس تقریبا ناشناخته با نام Instagram Direct است.

اگر عكسی گرفته‌اید كه می‌خواهید آن را با چند نفر خاص به اشتراك بگذارید، بجای اشتراك‌گذاری عكس با تمام دنبال‌كنندگان خود، می‌توانید اینستاگرام دایركت را فعال نمایید. در هنگام آماده‌سازی عكس می‌توانید روال همیشگی (انتخاب عكس، ویرایش و...) را دنبال كنید، اما در مرحله آخر بجای اشتراك‌گذاری عكس با دنبال‌كنندگان، روی آیكن دایركت ضربه زده و گیرندگان مورد نظرتان را برای مشاهده عكس انتخاب نمایید.

 

رد كردن اینستاگرام دایركت

در روی دیگر سكه، همه كاربران هم علاقه‌ای ندارند كه دایما با عكس‌های گروهی از طریق اینستاگرام دایركت بمباران شوند كه البته این موضوع نیز قابل درك است.

برای رد اینستاگرام دایركت كافی است ابتدا روی یك پست و سپس روی آیكن كنار نوار نظرات (Comment) ضربه بزنید تا گزینه‌های مرتبط با این ویژگی ظاهر شوند. شما می‌توانید انتخاب كنید كه پست‌ها نادیده گرفته شده و یا این پست خاص مخفی شود. گزینه اول باعث می‌شود كه دیگر درخواست‌های مستقیم را از یك شخص خاص دریافت نكنید اما گزینه دوم به‌شما امكان می‌دهد بدون آن كه فرستنده متوجه چیزی شود از گروه مخاطبین خارج شوید زیرا عكس همچنان حضور شما را در گروه نشان خواهد داد.

اگر به‌اندازه كافی از دریافت چند عكس سوال‌برانگیز ناراضی هستید، حتی می‌توانید عكس‌ها را به‌عنوان نامناسب (Inappropriate) گزارش كنید.

 

بازی با پرسپكتیو

اینستاگرام با به‌روزرسانی جدید خود روش‌های متنوعی را برای ایجاد ظاهر بهتر در عكس‌های شما ایجاد كرده است. گذشته از گزینه بدیهی و دوست‌داشتنی فیلترها، شما می‌توانید به مجموعه كاملی از ابزارها برای دستكاری جنبه‌هایی مانند كنتراست، Vignette، سایه‌ها و بسیاری موارد مشابه دیگر دسترسی داشته باشید. اما شاید بتوان گفت كه در این بین گزینه Adjust از دیگران ناشناخته‌تر مانده است.

ضربه زدن روی گزینه Adjust به‌طور خودكار زاویه عكس‌های شما را تنظیم می‌كند. علاوه بر این، گزینه مذكور به شما امكان می‌دهد پرسپكتیو (افقی و عمودی) عكس خود را دستكاری كرده و به زوایای جالب‌تری برسید. به هر حال چه كسی اهمیت می‌دهد كه عكس‌های شما كاملا تراز هستند یا نه؟ در واقع تمركز اصلی روی این نكته است كه خودتان را به‌طور هنرمندانه‌ای ابراز كنید. با این حال هر وقت كه بخواهید می‌توانید مشكلات ترازبندی عكس‌های خود را نیز برطرف سازید.

 

نقشه‌گذاری عكس‌ها

برچسب‌گذاری جغرافیایی عكس‌ها یا Geotagging به شما امكان می‌دهد تا موقعیت مكانی گرفته شدن هر عكس را حفظ كنید. این ویژگی یك راه جالب توجه برای یادآوری خاطرات سفرهای شما را فراهم می‌كند. قابلیت مذكور همچنین برای این كه بدانید افراد دیگر در چه مكان‌های عكس گرفته‌اند نیز مفید است. به‌این ترتیب شما می‌توانید نقاط عالی را برای عكس گرفتن در طول سفر خود پیدا كرده و یك لحظه اینستاگرامی را مجددا خلق نمایید.

برای این منظور كافی است به اكانت هر كاربر (خصوصا افرادی كه زیاد سفر می‌كنند) رفته و سپس روی آیكن geotag ضربه بزنید تا ببینید كه آن‌ها كجا بوده‌اند. با این حال توجه داشته باشید كه نقشه عكس‌ها برای همه پروفایل‌ها قابل مشاهده نخواهند بود كه این موضوع به تنظیمات حریم خصوصی یا فعال نبودن گزینه برچسب‌گذاری جغرافیایی آن‌ها مربوط می‌شود. اگر می‌خواهید به‌طور انتخاب فعالیت‌های مسافرتی خود را مخفی كنید، می‌توانید به نقشه عكس‌های خود دسترسی پیدا كرده و عكس‌های معینی را از حالت انتخاب خارج نمایید.

 

تگ خود را بردارید

اینستاگرام برخلاف فیس‌بوك به شما اجازه نمی‌دهد دسترسی به پروفایل خود را برای فهرست‌های مختلفی از افراد محدود كنید. از سوی دیگر گاهی اوقات شما واقعا نمی‌خواهید در عكس‌های یك شخص خاص برچسب‌گذاری یا به اصطلاح متداول‌تر «تگ» شوید زیرا مثلا ممكن است مدیرتان شما را دنبال كند و احتمالا برای گرفتن مرخصی به او گفته‌اید كه به دلیل بیماری در خانه بستری هستید (نه این كه در یك رستوران با دوستان خود جشن گرفته‌اید).

به آخرین آیكن روی پروفایل خود بروید كه تمام عكس‌هایی كه روی اینستاگرام در آن‌ها تگ شده‌اید را نشان می‌دهد. حالا می‌توانید روی عكس‌هایی كه نمی‌خواهید در آن‌ها تگ شده باشید، ضربه بزنید. سپس روی آیكن ... ضربه بزنید تا گزینه‌های عكس (Photo Options) ظاهر شود. در نهایت گزینه Hide from My Profile یا Remove Me from Photo (در صورتی كه می‌خواهید تمام شواهد نابود شوند) را انتخاب كنید.

 

فیلترهای خود را لایه‌بندی كنید

شما می‌توانید شدت تاثیرگذاری فیلتر انتخابی خود را انتخاب نمایید، اما گاهی اوقات یك فیلتر (حتی با قدرت صد در صد) نیز برایتان كافی نیست. اگر تنبل‌تر از آن هستید كه عكس خود را با برنامه دیگری ویرایش كنید، می‌توانید چند فیلتر را در داخل خود اینستاگرام روی یكدیگر لایه‌بندی نمایید.

برای این منظور یك فیلتر را طبق معمول اضافه كنید، سپس روی فلش بالا و سمت چپ صفحه ضربه بزنید تا به صفحه عنوان (Caption) بروید. حالا بجای پست عكس خود به فهرست فیلترها برگشته یا از برنامه خارج شوید تا عكس فیلترگذاری شما در آلبوم ذخیره شود. حالا دوباره برنامه را باز كرده و به سراغ عكس مورد نظر بروید تا بتوانید هر فیلتر ثانویه‌ای كه مایل هستید را روی آن اعمال نمایید. به این ترتیب می‌توانید هر تعداد فیلتر كه مایل هستید را هر چند بار كه بخواهید روی یك عكس واحد اعمال كنید، هر چند كه احتمالا عكس شما پس از اعمال فیلتر سوم یا چهارم به تدریج غیرقابل تشخیص خواهد شد.

 

اصلاح اشتباهات

وقتی عجله دارید پست اینستاگرام خود را هر چه سریع‌تر ارسال كنید، به‌آسانی ممكن است عنوان عكس خود را اشتباهی تایپ نموده یا یك مكان خاص را به‌طور نادرست تگ كنید. با این حال نگران نباشید زیرا اشتباهات شما برای همیشه روی فید اینستاگرام باقی نخواهند ماند. به‌عبارت دیگر راه ساده‌ای برای اصلاح چنین اشتباهاتی وجود دارد.

روی عكسی كه می‌خواهید اطلاعات آن را ویرایش كنید ضربه زده و سپس روی آیكن … ضربه بزنید. گزینه Edit را انتخاب كرده و اشتباهات مورد نظرتان را اصلاح نمایید. اینترنت این روزها بسیار بخشنده است و فورا اشتباهات شما را فراموش می‌كند، مگر این كه شخص دیگری قبلا از پست اشتباه شما عكس گرفته باشد.

 

حافظه‌تان را مرتب كنید

گاهی اوقات تلاش می‌كنید یك عكس عالی كه روی اینستاگرام دیده‌اید و لایك كرده‌اید را به دوست خود نشان دهید، اما به لطف حافظه ضعیف‌تان نمی‌توانید به یاد بیاورید كه عكس مورد نظر متعلق به چه كسی بوده است. اشكالی ندارد، چنین وضعیتی برای همه ما پیش می‌آید. خوشبختانه اینستاگرام می‌تواند چنین مواردی را به‌شما یادآوری نماید.

در نوار پایین صفحه روی اولین آیكن سمت راست ضربه زده و سپس روی آیكن ... بزنید تا به بخش گزینه‌ها (Options) بروید. حالا می‌توانید گزینه Posts You’ve Liked را انتخاب كنید تا تمام عكس‌هایی كه لایك كرده‌اید را ببینید. تا جایی كه می‌توانیم بگوییم، این فهرست حداقل تا 15 هفته قبل را در بر می‌گیرد كه به‌احتمال قوی بیش از حد كافی خواهد بود.

 

افراد تازه‌ای را دنبال كنید

اگر از تمام اكانت‌هایی كه مشغول دنبال كردن آن‌ها هستید خسته شده‌اید و به خون تازه‌ای در جریان عكس‌های خود نیاز دارید، مجبور نیستید به آیكن جست‌وجو برای مشاهده دنبال‌كنندگان تصادفی متكی باشید (هر چند كه این گزینه نقطه خوبی برای شروع است). اگر به دنبال گزینه‌ای هستید كه كمتر تصادفی باشد، ممكن است دوستانی روی اینستاگرام داشته باشید كه هنوز آن‌ها را پیدا نكرده‌اید.

باز هم به فهرست گزینه‌ها رفته و این بار گزینه Find People to Follow را انتخاب كرده یا به بخش Follow People بروید. حالا می‌توانید پیشنهادهایی را بر حسب فهرست تماس‌های تلفنی یا دوستان فیس‌بوكی خود مشاهده كنید. شما می‌توانید برای راحتی كار گزینه Follow All را انتخاب كرده و یا كاربرانی با فیدهای جالب‌تر را بر اساس پیش‌نمایش 4 عكس از هر اكانت انتخاب نمایید.

 

هرگز یك عكس مهم را از دست ندهید

مشكل دنبال كردن تعداد زیادی از اكانت‌های اینستاگرامی در این است كه نمی‌توانید چیزی كه روی فید شما نمایش داده می‌شود را الویت‌بندی كنید. بنابراین اگر اكانتی وجود دارد كه بیش از سایرین برای شما اهمیت دارد، تنها راه برای اطمینان از این كه هرگز یك پست آن را از دست نمی‌دهید، مراجعه مستقیم به اكانت شخص مورد نظر به‌طور منظم است. البته یك راه بسیار آسان‌تر نیز برای این منظور وجود دارد. شما می‌توانید اینستاگرام را وادار كنید تا این كار را برای شما انجام دهد.

به اكانت مهم مورد نظر خود رفته و در گوشه سمت راست و بالای صفحه روی آیكن ... ضربه بزنید. حالا گزینه Turn on Post Notification را انتخاب كنید. به این ترتیب اینستاگرام می‌تواند در مواقع ضروری به شما هشدار دهد تا هر وقت كاربر مورد نظر چیزی را پست می‌كند شما فورا مطلع شوید.

 

هشتگ‌های Emoji

مشكل هشتگ‌ها روی اینستاگرام این است كه بر اساس سطح اطلاعات، توجه یا دانش هشتگ‌گذار می‌توانند بسیار خاص باشند، از #vaaaaayyyyyy گرفته تا #alwaysnforever. بنابراین عبارات و هشتگ‌های همراه آن‌ها بر اساس فرهنگ، سن و چندین متغیر دیگر می‌توانند كاملا وابسته به شخص باشند. اما یك زبان عمومی‌تر و فرهنگ گسترده‌تر را نیز می‌شناسید. این زبان در واقع همان شكلك‌های آشنای Emojis است.

اگر نمی‌توانید چیزی كه می‌خواهید را در بین هشتگ‌های متعارف پیدا كنید، احتمالا در یافتن هشتگ‌های Emoji موفق‌تر خواهید بود. بجای تلاش برای جست‌وجو و تصمیم‌گیری بین #Paris و #vivelafrance می‌توانید به‌سادگی #(insert French flag emoji) را جست‌وجو نمایید.

 

محوی و رنگ

در حالی كه سه فیلتر جدید بدون تردید ستاره‌های آخرین به‌روزرسانی اینستاگرام هستند، اما حضور آن‌ها اضافه شدن دو ابزار كاملا جدید دیگر را تحت‌الشعاع قرار داده است. اگر چندان علاقه‌ای ندارید كه صرفا یك فیلتر را به عكس خود اضافه كنید، استفاده از ابزارها می‌تواند روش فوق‌العاده‌ای برای ایجاد تركیب سفارشی شما در ویرایش عكس‌ها باشد.

وقتی سرگرم دستكاری یك پست جدید هستید، می‌توانید دو ضمیمه جدید را با انتخاب گزینه Tools و رفتن به بخش میانی امتحان كنید. در ابزار Colour شما می‌توانید سایه روشن‌های عكس خود را تنظیم كنید. از سوی دیگر Fade به شما امكان می‌دهد تا یك جلوه نوستالژیك ملایم را به عكس اضافه نمایید. • image
 • image

نویسندگان

نظرسنجی

  لطفا میزان رضایت خود را از سایت اعلام نمایید . • image
 • image
 • image

بابلشهر با هدف ارائه مطالب ، مقالات و آخرین اخبار و اطلاعات از دنیای رایانه ، موبابل و گرافیک ایجاد شده است.
- saeian -

آمار سایت

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

امکانات سایت

تولز دی ال بانک کد ایرانی مورد علاقه شما
هاست پرداز ارائه دهنده سرور های هاستینگ
بـــابـــلـــشـــهـــر جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
بـــابـــلـــشـــهـــر جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.
 
 محل تبلیغات شما
مکانی برای قرار گیری لینک شما
برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

برچسب ها

جدیدترین اخبار و اطلاعات از دنیای رایانه و گرافیک

تغییر تم


انتخاب رنگ تم

سبک کانتینر

انتخاب الگوی پس زمینه

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image